Co daje garażowanie auta?

Czy warto garażować samochód?

Własny garaż to coś, o czym marzy wielu kierowców. W końcu służy nie tylko do trzymania w nim samochodu, ale często też bardzo wielu innych rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu i nie chcemy po nie schodzić za każdym razem do piwnicy (jeżeli ją też mamy). 

Poza tym garaż można wykorzystywać jako dodatkową przestrzeń do pracy, prowadzenia hobby i jako warsztatu. 

Wróćmy jednak do tematu i odpowiedzmy sobie na pytanie, czy warto garażować samochód?

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy to taka, że garaż jest przydatny zimą. W końcu wtedy pada śnieg i następuje obniżenie temperatury. Prawda jest jednak taka, że w obecnych czasach, nie każda zima jest taka sama. Wystarczy przypomnieć sobie zeszłoroczny śnieg – dosłownie! Było go jak na lekarstwo. 

Oczywiście nie negujemy faktu, że samochód warto chronić przed jakimikolwiek niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Pojazd stojący w garażu nie jest narażony na działanie promieniowania UV, nie nagrzewa się, a promienie słoneczne nie powodują blaknięcia i matowienia lakieru.

Ale to nie wszystko, ponieważ garażowanie oznacza także wydłużenie żywotności elementów gumowych takich jak opony, czy wycieraczki, z których będziemy mogli efektywnie korzystać znacznie dłużej.

Kolejny aspekt związany z ochroną samochodu dotyczy zabezpieczenia przed kradzieżą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dobry złodziej zawsze znajdzie sposób na włamanie, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy mu tego jak najbardziej utrudnić, a wiadomo – im większe ryzyko, tym mniejsza chęć na popełnienie takiego czynu.

Garaż zabezpiecza jednak nie tylko przed złodziejami, ale też innymi uczestnikami ruchu, czy pieszymi, nie mówiąc już o przewracających się drzewach. Parkowanie pod chmurką niesie ze sobą właśnie takie dodatkowe ryzyko – ktoś coś przerysuje, albo urwie lusterko, a gałąź oderwie się i spadnie na samochód. 

Nic dziwnego zatem, że garażowanie auta ma także wpływ na obniżenie składki ubezpieczeniowej. Auto stojące w garażu jest mniej narażone na wspomniane przed chwilą: kradzież, szkody wyrządzone przez niekorzystne warunki pogodowe, takie jak grad, gwałtowne ulew, czy połamane gałęzie.

Jeśli myślimy przyszłościowo, warto też zwrócić uwagę na fakt, że garażowany samochód znacznie łatwiej jest sprzedać, za dobrą cenę. Kupujący zdają sobie sprawę, że takie auto będzie w znacznie lepszym stanie, niż samochód stojący na ulicy.

Jedną z ostatnich zalet jest w końcu wygoda, tym bardziej jeżeli garaż mamy pod domem. Kto nie chciałby wsiąść do samochodu, od tak, bez obawy o to, czy akumulator zaskoczy, a temperatura będzie optymalna? Na pewno nie ja!

Polub nas!

Informacje o nowych pojazdach, planowanych zakupach i wiele innych!

Zaobserwuj nas!

Fajne okazje, prezentacje i wiele innych!